Zakład opiekuńczo-leczniczy — kiedy miłość bliskich to za mało…

Kiedy choroba dotknie bliską osobę, rodzina dokłada wszelkich starań, aby leczenie i troskliwa opieka umożliwiły jej powrót do zdrowia. Niestety w przypadku chorób przewlekłych takich jak Alzheimer czy Parkinson, które postępują szybko i sieją spustoszenie w organizmie człowieka, domowa opieka nie zawsze wystarczy. W takiej sytuacji często najlepszym wyborem okazuje się ośrodek pielęgnacyjno-opiekuńczy.

Rekonwalescencja po udarze może być długa, a jej efekty nie zawsze gwarantują powrót do pełni sił. Podobnie w przypadku osób przewlekle chorych problemem może być utrzymanie obecnej sprawności czy złagodzenie objawów. Decyzja o tym, aby chorym opiekowali się bliscy, bez wsparcia wykwalifikowanego personelu medycznego nie zawsze jest trafiona. Niekiedy koniecznością okazuje się skorzystanie z pomocy pielęgniarki, rehabilitanta czy lekarza. Braku specjalistycznej wiedzy, przestrzeni oraz narzędzi nie zrekompensuje miłość i zaangażowanie członków rodziny. Kiedy wspólnie uświadomicie sobie, że dla dobra chorego i jego bliskich najlepszy będzie ośrodek pielęgnacyjno-opiekuńczy rozważcie ofertę obiektu Beskidzka Złatna.

Po pierwsze — oferta ośrodka pielęgnacyjno-opiekuńczego

Domy opieki dla chorych na Alzheimera kompleksowo troszczą się o potrzeby swoich podopiecznych. Mieszkańcy domów mogą więc liczyć na całodobową opiekę (w tym opiekę duszpasterską), całodzienne wyżywienie, rehabilitacje, aktywizacje w czasie wolnym oraz pomoc pacjentom, którzy mają problemy z poruszaniem się. Ważne, aby opieka była ukierunkowana na konkretne potrzeby i dolegliwości pacjenta.

Po drugie — personel ZOL

Rozwinięte zaplecze to jednak nie wszystko. Dla chorego najważniejszy jest personel, który opiekuje się nim na co dzień. W domu opieki dla osób z Alzheimerem takim jak Beskidzka Złatna znajdują się:

  • pielęgniarki,
  • opiekunowie osób starszych,
  • rehabilitanci,
  • lekarze — geriatra, specjalista chorób wewnętrznych, psychiatra, logopeda i inni,
  • dietetycy.

To oni dbają nie tylko o zdrowie podopiecznych, ale także ich samopoczucie, smaczne jedzenie, rozrywki w czasie wolnym. Troszczą się o to, aby w zakładzie opiekuńczo-leczniczym panowała rodzinna atmosfera.

Po trzecie — lokalizacja ZOL

Równie ważna jak oferta ośrodka i zaangażowanie wykwalifikowanego personelu jest lokalizacja ośrodka dla chorych na Alzheimera. Naszym zdaniem nie warto jednak ograniczać się wyłącznie do obiektów zlokalizowanych w niewielkiej odległości od dotychczasowego miejsca zamieszkania. W ten sposób możesz zawęzić kręg swoich poszukiwań i pominąć obiekt, który byłby najlepszy dla pacjenta.

Beskidzka Złatna to ośrodek dla chorych na Alzheimera, cukrzycę, demencję starczą czy Parkinsona, który znajduje się w wyjątkowo malowniczym otoczeniu. Świeże powietrze, piękne widoki z okien, spokój i cisza, a do tego rozwinięta infrastruktura pozwolą choremu odpoczywać, a jego bliskim przyjeżdżać na regularne wizyty. ZOL wybierają zatem nie tylko osoby ze Śląska czy Małopolski, ale także z pozostałych województw.