Kiedy dom opieki lub zakład pielęgnacyjno-opiekuńczy może być najlepszym rozwiązaniem?

Decyzja o powierzeniu opieki nad bliską osobą instytucjom takim jak domy opieki nigdy nie jest łatwa. Na terenie Śląska i Małopolski działa wiele domów opieki dla chorych na Alzheimera, demencje czy dolegliwości związane z układem krążenia. Kiedy zadecydujesz, że w jednym z nich ma zamieszkać bliska Ci osoba, czas wybrać ośrodek, który najlepiej sprawdzi się w tej roli.

Zmierzenie się z informacją o nieuleczalnej chorobie członka rodziny dla wielu osób jest szokiem. Kiedy opadną pierwsze emocje przychodzi moment na to, aby zorganizować opiekę dla chorego. Bardzo często nawet najbardziej troskliwa rodzina nie jest w stanie sprostać wszystkim lekarskim zaleceniom. Specjaliści mogą zasugerować skorzystanie z pomocy specjalistycznych ośrodków — domów opieki lub zakładów opiekuńczo-leczniczych, takich jak “Beskidzka Złatna”.  To rozwiązanie o wielu korzyściach, które świadczy o miłości i poświęceniu w imię wspólnej walki z niewidzialnym wrogiem.

Jaką placówkę wybrać?

Wybór placówki dla chorej osoby nie jest łatwy, dlatego warto dokładnie sprawdzić ofertę poszczególnych ośrodków. Zanim przystąpią Państwo do poszukiwań należy wziąć pod uwagę rodzaj choroby, na jaką cierpi bliska osoba, stadium jej zaawansowania oraz stopień samodzielności chorego. Jeżeli bliski wymaga stałej opieki, jest leżący, a jego stan lekarze oceniają jako poważny rekomendowane jest skorzystanie z oferty profesjonalnego zakładu opiekuńczo-leczniczego.

Domy opieki przyjmują pacjentów lżej chorych na pobyty prywatne lub refundowane z NFZ. Nasz Zakład Opiekuńczy umożliwia skorzystanie z obydwu opcji. Przy czym w przypadku pobytów nierefundowanych mogą Państwo wybrać opcję standardową lub ponadstandardową — wszystko w trosce o dobro Waszych bliskich.

“Beskidzka Złatna” oferuje miejsca dla przyjezdnych nie tylko z całego Śląska, ale także z Małopolski i innych rejonów. Naszymi pacjentami są osoby z Krakowa oraz innych miejscowości, którzy szukają ośrodków o dobrej renomie.  Podobnie jak w wielu domach opieki i zakładach opiekuńczo-leczniczych, także u nas znajdą Państwo zaplecze rehabilitacyjne oraz personel doświadczony w pielęgnacji pacjentów w różnym stadium choroby.

Oferta ośrodka skierowana jest do osób, zmagających się z chorobami przewlekłymi, w tym z:

  • Chorobą Alzheimera
  • cukrzycą,
  • chorobą Parkinsona,
  • demencją starczą,
  • chorobami otępiennymi,
  • chorobami układu krążenia.

Pomagamy wrócić do zdrowia rekonwalescentom po przebytym zawale serca, udarze i operacji. Zapewniamy całodobową opiekę pielęgniarską osobom, której jej wymagają. Tak kompleksowa pomoc nie byłaby możliwa w warunkach domowych, nawet przy maksymalnym zaangażowaniu wszystkich członków rodziny.

Dlaczego warto rozważyć ofertę domów opieki i zakładów pielęgnacyjno-opiekuńczych?

Domy opieki dla chorych z Alzheimerem i innymi schorzeniami, podobnie jak zakład pielęgnacyjno-opiekuńczy “Beskidzka Złatna” specjalizują się w pomocy osobom starszym, przewlekle chorym. Decydując się na ich pobyt w odpowiednio przystosowanych ośrodkach nie muszą Państwo rezygnować z kontaktu z nimi. Regularne wizyty ucieszą obie strony, pozwolą Państwu na bieżąco kontrolować stan zdrowia oraz postępy, jakie w terapii czyni bliska osoba.

Diagnoza o chorobach przewlekłych takich jak Parkinson, Alzheimer czy demencja burzy spokój każdej rodziny. Kompleksowa opieka nad bliską osobą nie jest możliwa bez medycznego wsparcia, często potrzebnego nawet przez całą dobę. Kiedy rezygnacja z pracy, życia prywatnego, przeprowadzka oraz inne duże rewolucje nie są możliwe z pomocą przychodzi dom opieki dla osób chorych (z Alzheimerem, Parkinsonem czy innymi schorzeniami). Jeśli stan pacjenta nie jest poważny, a sam chory wykazuje aktywność, dobrą opcją będzie placówka opiekuńcza.

Nasz Zakład Opiekuńczo-Pielęgnacyjny w woj. śląskim to jeden z ośrodków, który może stać się nowym domem Państwa rodziców, przyjaciół, rodzeństwa czy współmałżonka. Decyzja o przeprowadzce może znacząco podnieść ich bezpieczeństwo oraz komfort, a także przywrócić harmonię w życiu rodzinnym. Jeżeli nie są Państwo pewni, czy chory kwalifikuje się do przyjęcia do domu opieki, czy raczej jego stan sugeruje wybór zakładu opiekuńczo-leczniczego, takiego jak Beskidzka Złatna, zapraszamy do kontaktu — wyjaśnimy wszystkie wątpliwości i odpowiemy na pytania.

Alzheimer – opieka długoterminowa

W przypadku pacjentów z diagnozą „Alzheimer” opieka długoterminowa jest nieraz jedynym wyjściem, które pozwala godzić bliskim chorego życie rodzinne z obowiązkami zawodowymi, a co najważniejsze zapewnieniem choremu bezpieczeństwa. To właśnie brak możliwości zapewnienia bezpieczeństwa w domu rodzinnym jest najczęstszym powodem, który skłania bliskich do poszukiwania dobrego domu opieki, w którym opieka długoterminowa dla chorych z Alzheimerem świadczona jest w sposób świadomy i zorganizowany.

Nasza placówka zapewnia profesjonalną pomoc na każdym etapie choroby. Jesteśmy ośrodkiem opieki długoterminowej dla osób dotkniętych chorobą, jak również wsparcie dla ich rodzin. Ufamy, że świadomość, iż Państwa bliscy są bezpieczni i otrzymują pomoc, jakiej wymagają przez 24 godziny na dobę to dobra podstawa do odzyskania równowagi życia rodzinnego i zawodowego i wyjście z roli opiekuna osoby chorej na rzecz ponownego wejścia w rolę osoby bliskiej – syna, córki, żony, męża, wnuka, wnuczki.

W razie pytań lub wątpliwości dotyczących zakresu opieki długoterminowej dla chorych z Alzheimerem zachęcamy do kontaktu.  Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania i pomożemy w rozwianiu wszelkich wątpliwości.