Domy Opieki: Profesjonalna pomoc dla Pensjonariuszy i ich rodzin

W naszej kulturze rodzina jest bardzo ważna, i nawet jeśli na jakiś czas oddalamy się od najbliższych – fizycznie czy emocjonalnie – w sytuacjach kryzysowych zawsze możemy na sobie polegać. Nic więc dziwnego w tym, że domy opieki nie funkcjonują w naszej świadomości jako coś dobrego. Nader często postrzegamy je z perspektywy rozwiązania ostatecznego – miejsca, do którego trafiają osoby samotne lub takie, którymi nikt z najbliższych nie chce się zająć. Ten krzywdzący stereotyp dotyka wiele placówek, ich pracowników, pensjonariuszy oraz rodziny osób, które zdecydowały się skorzystać z profesjonalnej pomocy i poprawić jakość życia swoich najbliższych. Dlatego, żeby dołożyć swoją cegiełkę do zmiany sposobu, w jaki domy opieki są postrzegane w społeczeństwie co jakiś czas dzielimy się z potencjalnymi pensjonariuszami i ich rodzinami informacjami na temat ich funkcjonowania.

Jak działa nasz dom opieki?

Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy Beskidzka Złatna to miejsce stworzone z myślą o Pensjonariuszach wymagających kompleksowej opieki. Naszą ofertę kierujemy przede wszystkim do osób zmagających się z chorobami przewlekłymi charakterystycznymi dla wieku seniorów. Tym samym zapewniamy kompleksową pomoc chorym na:

  • cukrzycę,
  • Alzheimera,
  • demencję starczą,
  • choroby otępienne,
  • choroby układu krążenia.

Skupiamy się przede wszystkim na wsparciu osób, które ze względu na stan zdrowia nie są w stanie funkcjonować samodzielnie i wymagają stałej opieki oraz profesjonalnej pielęgnacji. Pod tym względem odciążamy najbliższych, jednocześnie stwarzając przestrzeń do utrzymywania więzi rodzinnych w warunkach komfortowych dla chorego i przyjaznych dla dotychczasowego opiekuna/opiekunów. To bardzo ważne, aby pobyt Pensjonariusza w placówce pielęgnacyjno-opiekuńczej nie wiązał się z odcięciem więzi rodzinnych czy przyjacielskich. Dlatego o ile to tylko możliwe i na ile pozwala na to stan zdrowia naszych podopiecznych, staramy się być otwarci na odwiedziny i gości.

Lokalizacja jako dodatkowy atut

Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy Beskidzka Złatna jest usytułowany w malowniczym Beskidzie Śląskim. Nie docierają tu hałasy miasta, za to jesteśmy blisko zapierającej dech w piersiach przyrody. Spacery na świeżym powietrzu czy relaks w fotelu na tarasie nabierają tu innego wymiaru. Bezpośredni kontakt z przyrodą koi zmysły, poprawia odporność i dodaje sił witalnych. Dzięki temu nasi Pensjonariusze mimo przewlekłych chorób pozostają w dobrej formie i cieszą się dobrym samopoczuciem na co dzień.