Czy domy opieki na śląsku rzeczywiście odpowiadają na potrzeby swoich pensjonariuszy?

Dom opieki to placówka, której zadaniem jest świadczenie usług bytowych, opiekuńczych i wspomagających pensjonariuszom wymagającym całodobowej opieki z powodu wieku, choroby lub niepełnosprawności. Jego zadaniem jest pomoc osobom, które nie mogą samodzielnie funkcjonować w codziennym życiu. Czy domy opieki rzetelnie wywiązują się z tej roli? Czy pensjonariusze traktowani są tam z szacunkiem? Czy dba się również o potrzeby emocjonalne i społeczne chorych?

domy opieki na śląsku

Każdego dnia trafiają do nas rodziny osób wymagających całodobowej opieki. Większość z nich odwiedziła już nie jedną taką instytucję. Znają domy opieki na Śląsku i małopolskie domy opieki, mimo to wciąż nie czują się komfortowo z myślą o przekazaniu opieki nad schorowanym bliskim komuś obcemu. To zupełnie naturalne. Jeszcze nie tak dawno, w Polsce dominował model rodziny wielopokoleniowej, w której dziadkowie opiekowali się wnuczętami, a kiedy sami nie byli w stanie o siebie zadbać tę rolę przejmowały na siebie ich dzieci bądź wnuki. Dziś stworzenie osobom starszym i schorowanym odpowiednich warunków bytowych i zapewnienie stałej opieki w domu jest niezwykle trudne. W czasach, kiedy oboje małżonkowie pracują, żeby utrzymać rodzinę rezygnacja z etatu często wiąże się z poważnymi deficytami finansowymi, na które nie każdy z nas może sobie pozwolić. To wówczas z pomocą przychodzą domy opieki na Śląsku i w województwie małopolskim i w każdym innym miejscu w kraju. Nie możemy wypowiadać się za wszystkich, nie mamy też prawa gwarantować jakość usług świadczonych w innych placówkach opiekuńczych. Możemy jednak nieco przybliżyć Państwu warunki oferowane przez Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy w Złatnej.

Co oferujemy jako dom opieki na Śląsku?

Teoretycznie zlokalizowany na terenie województwa śląskiego, praktycznie malowniczo ulokowany w otoczeniu Beskidów nasz dom opieki to miejsce przepełnione spokojem, w którym szacunek i cierpliwość wyznaczają rytm kolejnych dni.

Nasz obiekt odpowiada najwyższym europejskim standardom zapewniając doskonałe warunki bytowe pensjonariuszom w każdym wieku. Jednak czyste korytarze, dostęp do najnowocześniejszego sprzętu medycznego i wykwalifikowana kadra nie mają przecież aż takiego znaczenia... Tego, czego najbardziej boją się rodziny pozostawiając swoich bliskich w domach opieki to samotność, poczucie odrzucenia, zawód, jakiego doświadczą ich ukochani w związku z przeniesieniem do domu opieki. Nie chcemy, żeby takie emocje towarzyszyły naszym pensjonariuszom, dlatego działamy w ścisłej współpracy z rodzinami zapraszając wszystkich do odwiedzin z największą możliwą częstotliwością.

Jeśli nasz ośrodek to dla Państwa koniec świata, bo dojazd tutaj będzie zajmował kilka dobrych godzin – serdecznie odradzamy... Jeśli tylko istnieje możliwość wyboru placówki o podobnym standardzie, ale zlokalizowanej bliżej Państwa miejsca zamieszkania nie zastanawiajcie się. To, jak często wpadniecie z wizytą – nawet na przysłowiową małą kawkę – ma ogromne znaczenie. Zarówno dla chorych, jak i dla Was.