Choroba Parkinsona

Choroba Parkinsona to schorzenie, które dotyka coraz więcej osób w młodszym wieku. Przyczyny jej powstania nie są do końca znane, ale najczęściej wskazuje się uwarunkowania genetyczne oraz mikrouszkodzenia układu nerwowego. Szybkie tempo życia, wysoko przetworzona żywność oraz zanieczyszczenie środowiska mogą powodować uruchamianie genów odpowiedzialnych za wystąpienie choroby Parkinsona. Z tych względów coraz częściej odnotowuje się przypadki, że zapadają na nią osoby poniżej 40 roku życia.

Diagnoza i przebieg choroby Parkinsona

Choroba Parkinsona rozwija się przez wiele lat, dlatego pierwsze objawy mogą nie wskazywać na jej wystąpienie. U każdego pacjenta schorzenie rozwija się inaczej i w różnym tempie, a do najczęstszych objawów zalicza się:

 • sztywność mięśni,
 • drżenie palców, rąk i innych części ciała,
 • ogólne osłabienie organizmu,
 • osłabienie zdolności motorycznych,
 • trudności w poruszaniu się,
 • zaburzenia równowagi.

Ze względu na powolne postępowanie choroby i mylące pierwsze objawy, wielu chorych nie zdaje sobie sprawy, że zostali dotknięci zespołem Parkinsona. Tylko dokładna diagnostyka medyczna jest w stanie potwierdzić wstępną diagnozę. Chorzy na Parkinsona w późniejszych etapach choroby wymagają stałej opieki, dlatego prędzej czy później trzeba będzie wziąć pod uwagę dom opieki dla chorych na Parkinsona. Placówki takie są niezastąpione w pomocy zarówno dla chorych, jak i ich rodzin.

Domy opieki dla chorych na Parkinsona w województwie śląskim

Po zdiagnozowaniu choroby i występowaniu łagodnych objawów w początkowej fazie schorzenia, wiele osób nie przyjmuje do wiadomości, że będą potrzebowali pomocy. Wraz z postępowaniem choroby, objawy znacznie się nasilają i sprawiają, że chory może być niesprawny nie tylko pod kątem neurologicznym, ale także umysłowym. Oprócz drżenia mięśni mogą występować zaburzenia mowy, pamięci i rozpoznawania osób, a w tym przypadku jedynym wyjściem może okazać się dom opieki dla chorych na Parkinsona.

W naszej placówce przyjmujemy pacjentów z terenu małopolski i województwa śląskiego, zapewniając profesjonalną pomoc i wsparcie najbliższym chorego. Dom opieki dla chorych na Parkinsona to miejsce, w którym chory:

 • ma całodobową opiekę medyczną,
 • ma zapewnione bezpieczeństwo i domowe warunki pobytu,
 • jest traktowany z szacunkiem i godnością,
 • otrzymuje wsparcie doświadczonego personelu,
 • nie czuje się samotny.

Choroba Parkinsona to schorzenie, z którym opiekunowie bez specjalnego przeszkolenia nie poradzą sobie. Umieszczenie bliskiej osoby w domu opieki dla chorych na Parkinsona nie oznacza pozbycia się go, ale jest przejawem miłości i troski, aby zapewnić mu najlepsze warunki do życia.

Parkinson: Całodobowa opieka długoterminowa

Parkinson jest chorobą postępującą, która z czasem odbiera choremu zdolności motoryczne, a co za tym idzie samodzielność i niezależności. Nawet najprostsze czynności, takie jak jedzenie czy picie wymagają asysty opiekuna. Całodobowa opieka nad chorym to rzeczywistość wielu rodzin, które dotknął Parkinson. To z myślą o tych rodzinach oferujemy profesjonalną pomoc.

Opieka długoterminowa dla chorych z diagnozą „Parkinson” to kompleksowe wsparcie opiekuńczo-pielęgnacyjne, w ramach którego świadczona jest całodobowa opieka nad chorymi w każdym stadium choroby. Jesteśmy przekonani, że oferowana przez nas całodobowa opieka długoterminowa dla chorych z Parkinsonem to najlepsze rozwiązanie zarówno dla osób dotkniętych chorobą, jak i ich najbliższych. Dzięki profesjonalnemu wsparciu możecie Państwo odzyskać równowagę życia rodzinnego i wyjść z roli opiekuna osoby chorej. Dzięki temu Państwa najbliżsi odzyskają rodzinę i możliwość cieszenia się wspólnie spędzanym czasem.

W przypadku pytań lub wątpliwości dotyczących zakresu opieki długoterminowej dla osób chorych na Parkinsona zachęcamy do kontaktu. Z przyjemnością przedstawimy Państwu, na czym polega całodobowa opieka w naszej placówce.